ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ NEDİR?

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Ağızda çürük veya farklı nedenlerle kayıp edilmiş olan dişlerin yerine, titanyum veya titanyum bileşenlerinden hazırlanmış olan diş köklerine implant denir. İmplant diş titanyumdan üretilen protez dişlerdir ve etkili bir sonuç vermesi için titizlikle uygulanmaktadır.  İmplant diş tedavisi ise oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Oldukça sağlıklı bir tedavi yöntemidir.
 

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ UYGULANMA NEDENLERİ NELERDİR?

İmplant diş tedavisi yöntemi ağızda kayıp olan dişlerin yerine uygulanan bir yöntemdir. Ağız, diş ve çene yapısında kolay bir şekilde uyum sağlaması ve hastanın rahat etmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Protez diş yapımında bir enfeksiyon olmaması halinde çekilen dişin yerine hemen yerleştirilme imkanı sağlıyor olması ise diğer bir tercih nedenidir. Sağlıklı ve uygun fiyat aralıklarının oluşu da tüm bu nedenler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. İmplant diş tedavisi organik dişinizin görünümüne yakın bir estetiğe sahip olması ve de kullanırken sizi rahatsız etmeyecek nitelikte olması size de cazip gelecektir ve tercih edilmesi nedenlerindendir.


İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

İmplant diş tedavisinin sağlıklı ve oldukça kolay bir uygulama olduğunu belirtmek gerekmektedir. İmplant diş tedavisi yapılırken öncelikle rahat bir işlem yapılmak amacıyla lokal bir anestezi uygulanarak uyuşturulma yapılır. İmplantın uygulanacağı kemikte yuva hazırlanır ve ölçülü olarak hazırlanmış olan implant yerleştirilir. Daha sonra ise iyileşme döneminde implantın üzerinde kalması gerekli olan vidalar yerleştirilir. Sonrasında ise iyileşme döneminin sağlıklı bir şekilde geçmesi beklenir.


İMPLANT DİŞ TEDAVİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?

İmplant diş tedavisi uygulamasının en önemli faydası sağlıklı bir şekilde yaşantınızı sürdürebilecek olmanızdır. İmplant diş tedavisi kayıp verdiğiniz dişlerin yerine rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tedavi ve ürün çeşididir. Aynı zamanda implant diş tedavisi ile uygulanacak olan protez diş rahatlıkla yemek yemenize yardımcı olacaktır. İmplant diş kendi dişinize en yakın olan tedavi yöntemi olmakta olduğu da bilinmektedir. Kısa sürede iyileşme imkânı olan implant diş tedavisi aynı zamanda da kolaylıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir.  İmplant protez diş tedavisinde büyük avantaj sağlamaktadır.