ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

LAZERLE DİŞ TEDAVİSİ

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Diş Tedavisinde Lazer Uygulaması Nedir?

Birçok hastalığın tedavisi için çözüm oluşturan lazer tedavisi diş hastalıkları için de yeni bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Lazer tedavisi ışınların ve titreşimlerin kullanılması ile sağlıksız dokuyu sağlıklı olan diğer dokulardan rahatlıkla ayırt edebilmektedir. Bu sayede de olabildiğince az kayıp ile kişinin sağlıklı bir ağız ve dişe kavuşmasını sağlamaktadır. Diş hekimliği alanında yeni tedavi yöntemi olarak kullanılan bu yöntem ile çok kolay bir süreçten geçmek mümkün oluyor.

 

Diş Hastalıkları Tedavisinde Neden Lazer Yöntemi Kullanılır?

Lazer tedavisi tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi tedavi uygulanması sonrasında kolay ve çabuk bir iyileşme sürecinin olmasıdır. Diş hastalıkları tedavisi sırasında lazerle çözüm uygulamaları hastalığın tedavisi sırasında sağlıklı olan dokularda oluşacak olan kaybı en az seviyeye indirmek amaçlanıyor. Aynı zamanda da hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanmış oluyor. Diş hastalıkları tedavisinde tüm hastalara risk oluşturmuyor olması ise diğer bir tercih sebebi oluyor. Hamilelik döneminde olan bayanlar, kalp ve damar hastalığı bulunan kişiler, tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları olanlar ve çocuklar için de kullanılabilen bir tedavi yöntemi olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ağız ve diş sağlığı için çok ideal bir uygulama yöntemidir de denilebilir. Aynı zamanda da ışınların x ışınları gibi insan vücudunda birikime yol açmıyor olması da diğer bir tercih nedenidir.

 

Diş Tedavisinde Lazer Uygulaması Yapılan Alanlar

Diş hastalıkları tedavisinde kullanılan lazerli tedavi yöntemi hastaların ve hekimlerin tercih ettiği yöntemdir. Kanal tedavisi uygulamalarında rahatlıkla uygulanabiliyor. Ayrıca lazer tedavisi uygulanabilen diğer diş hastalıkları ise; dişeti rahatsızlıkları, diş minesi bozuklukları, kanal tedavisi uygulamaları, çürük diş tedavisi, gömülü diş tedavisi, diş kemiği rahatsızlıkları gibi hastalıklardır. Sadece hastalıkların tedavisi sırasında değil de aynı zamanda diş estetiği gerektiren durumlarda da lazer tedavisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile hem hekimler hem de hastalar daha kolay bir tedavi ve iyileşme süreci yaşama fırsatını buluyor. Diş eti estetiği, dişlerde meydana gelen görğnümün estetik bir görünüm kazanması için de rahatlıkla lazerli tedavi yöntemi kullanılabiliyor.